Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a PontVelem Nonprofit Kft. a 2015/16-os tanév során hirdette meg első alkalommal a Fenntarthatósági Témahetet. A rendezvénysorozat célja a Föld Napja üzenetének, a fenntarthatóságra nevelésnek széles körű elterjesztése az általános és középiskolai keretek között.
A rendezvény fővédnöke Áder János volt köztársasági elnök, védnöke az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága. Fő támogatója a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány illetve az EMMI megszűnése óta a Belügyminisztérium Köznevelésért Felelős Államtitkársága.
A 2023. április 24-től 28-ig tartó Fenntarthatósági Témahetet megelőzően a 9/A, B, C és D osztályok tanulói 1-1 múzeumpedagógiai órán vettek részt a Duna Múzeumban. A foglalkozások keretében a diákok megismerkedtek a környezetkímélő mosással. Egyrészt találkozhattak a természetes mosószerekkel, mint a fahamu, mosószappan, mosószóda és mosódió. Másrészt kipróbálhatták a mosást segítő régi eszközöket is: a sulykolót, mosófát és gyökérkefét. A megismert témákat a Természetismeret órákon dolgozták fel. A Digitális kultúra órákon pedig 3-4 fős csoportokban prezentációkat készítettek. A programot Gacsainé Neuschl Mária és Motesiczkiné Szabó Erika koordinálták.
Április 25-én a 10/C és 12/KK osztályok a díszteremben nézték meg Áder János online tanóráját. Ugyanezen a napon a 10/B osztály Csortos Katalin osztályfőnökkel szemétszedési akciót bonyolított le Esztergom határában. Mintegy 40 zsák szemét gyűlt így össze.
A 9. és 10. évfolyamok az osztályfőnöki órákon a mobiltelefonok életútjával, ökológiai lábnyomával ismerkedtek meg.
A 10. osztály technikumi évfolyamain, illetve a 12/KK osztály matematika óráin a Fenntartható közlekedés témakörét dolgozták fel a résztvevők a Zöld Föld tankönyv és munkafüzet alapján. A foglalkozások koordinátora Máté Tünde volt.
A 11/C osztály a Fenntartható divat órán megvizsgálta, mennyi víz szükséges az osztály teljes ruhatárának előállításához, és hogy egy-egy ruhadarabot általában hány alkalommal viselünk.
Az angol és német órákon az előző évek gyakorlatának megfelelően idegen nyelven foglalkoztak a fenntarthatóság témájával a diákok. A programok felelőse Jámbor Szilvia volt.